Totaalpakket bespaart Van der Geest vooral tijd

28 september 2026

|

Rose

‘We wilden niet meer ieder jaar opnieuw kiezen voor de goedkoopste aanbiedingen. We wilden de telefoon en internetverbindingen bij één partij onderbrengen,’ zegt loonwerker Marco van der Geest uit Lutjewinkel. Die overstap levert het gewenste resultaat op. ‘Minder werk en maar één nota voor het hele pakket.’

Op het erf van Loonbedrijf K. van der Geest sleutelt Van der Geest aan een minikraan. Hij wil een lekkende hy­drauliekslang vervangen, maar de koppeling werkt hardnekkig tegen. Het is een klus waar hij, na de eerste regen deze zomer, even tijd voor heeft. ‘Het is altijd wel wat hollen en stilstaan, vooral in de melkveehouderij’, zegt Van der Geest. ‘Al werken mijn broer en de vier medewerkers nu wel in het veld.’

‘Eerder gingen we mee in het advies om elk jaar opnieuw te kie­zen voor de goedkoopste aanbiedingen’, zegt Van der Geest over de telecom en internet voor het bedrijf. ‘Maar uitzoeken en overstappen kost wel tijd. En als je dan elk jaar andere partijen moet benaderen als iets fout gaat, kost dat uiteindelijk meer dan wat je met wat lagere tarieven bespaart.’

Dus ging Loonbedrijf K. van der Geest, een bedrijf van Marco en broer Sjors, op zoek naar een constructieve oplossing. ‘We zoch­ten een betrouwbare partij. Via LTO Ledenvoordeel – we zijn LTO-lid – kwamen we uit bij een KPN ÉÉN-pakket dat is geleverd en ingericht door Overhoff’, zegt de Noord-Hollandse loonwer­ker. Overhoff uit Harderwijk realiseerde vervolgens een complete communicatie- en werkplekoplossing inclusief mobiele abonne­menten, glasvezelinternet, televisie, Microsoft 365, e-maildien­sten en domeinbeheer.

Het loonbedrijf is bijna zeventig jaar geleden opgericht door vader Koos, en voortgezet door de zonen Marco en Sjors. Het bedrijf met een uitgebreid trekker- en machinepark, richtte zich aanvankelijk op de melkveehouderij. Voor dat werk heeft het bedrijf onder andere acht trekkers, opraapwagens, een zoden­bemester met gps-aansturing en persen. Opvallend zijn de twee Tebbe-breedstrooiers met gps-besturing voor vaste mest. ‘Die gebruiken we vooral voor het verspreiden van tulpenporrie – res­ten van het bollenpellen – en compost.’

Het werk verschuift

Door de jaren heen kwamen er andere activiteiten bij. Met meerde­re hydraulische kranen en kippers investeerde het bedrijf in grond­verzet. Sloot- en bermonderhoud werd uitgebreid. Onderhoud van bomen en takken voert het loonbedrijf ook uit, met onder an­dere een takkenschaar op arm en een takkenversnipperaar. ‘We hebben dit jaar ook bomen water gegeven’, vertelt Van der Geest. ‘We doen veel voor een grote hovenier. Het aantal melkveehou­ders neemt af, het werk verschuift naar andere werkzaamheden.’

‘Ons sterkste punt? Klantgerichtheid. We denken met onze klan­ten mee. Als ze ons nodig hebben staan we klaar en we maken zo nodig langere dagen. Gister kregen we bijvoorbeeld aan het eind van de dag de vraag om die dag nog te bemesten met drijfmest.’ Ervaart hij eenzelfde klantgerichtheid bij de leveran­cier van de telecom en ICT? ‘Wij zijn vaak laat binnen en merken dan pas dat er wat mis is. In principe moeten wij storingen bij

Overhoff melden. Zij zijn alleen bereikbaar tijdens kantooruren, maar reageren wel snel. KPN heeft een 24-uurs storingsdienst dus als er echt wat is, helpt KPN’, is de ervaring.

Dat is het enige kritiekpuntje over de combinatie van Overhoff en KPN. ‘Overhoff stuurt als het nodig is ook een monteur. De op­zet van ons systeem is door hen goed uitgewerkt. Bij de opleve­ring heeft de monteur alles netjes afgewerkt. We hadden al een glasvezelaansluiting, in het buitengebied zelfs eerder dan in het dorp. Het ging vooral om een nieuw modem en aanleg van een snellere kabel naar de loods.’

Beter bereikbaar

‘We zijn nu beter bereikbaar’, ervaart de loonwerker. ‘Als het vas­te nummer niet wordt opgenomen, schakelt het systeem auto­matisch door naar mijn mobiel. Als ik dan ook niet bereikbaar ben, gaat het telefoontje door naar mijn broer.’ Naast mobiele abonnementen voor personeel ging het om de machines voor de gps-aansturing. ‘Nieuwe kaartjes erin en klaar.’ De overgang naar de nieuwe e-mail en werkplek-automatisering verliep ge­ruisloos.

Van de gemaakte back-upfunctie heeft de loonwerker nog geen gebruik hoeven maken. Wel merkte Van der Geest al een keer dat het systeem bij een storing op het glasvezelnetwerk overschakelt op het mobiele netwerk. ‘Dat werkt mooi.’ Met de minikraan gaat het moeizamer. Na het interview pakt de loonwerker er nog wat meer gereedschap bij om de slangkoppeling los te krijgen.

Tot 40 procent combivoordeel

LTO-leden krijgen via LTO Connect & Call powered by KPN tot 40 procent combivoordeel op zakelijke telecom. Denk aan mobiel en vast bellen, veilig internet of digitale tv. Ook op smartphones en tablets is voordeel mogelijk via de voordeel­shop. Adviseurs Lucas Kruithof en Niels van den Berg helpen je graag met advies op maat. Bel 085-4884756 of stuur een WhatsApp-bericht naar 06-10860947. Of bekijk alle voordelen op Telecom.

Telecom nieuws

21 september 2026

Vijf digitale frustraties op het agrarisch bedrijf

Wat zijn de meeste digitale frustraties bij boeren? En hoe kun je die met hulp van LTO Ledenvoordeel snel en voordelig oplossen?

7 mei 2026

Met KPN hebben we een betrouwbaar netwerk voor bedrijf en privé

Familie Aardema vertelt hoe goede connectiviteit via KPN helpt bij continuïteit, bereikbaarheid en het gebruik van moderne digitale toepassingen op hun melkveebedrijf.

24 maart 2026

Boeren en tuinders vaak slachtoffer van cybercriminaliteit

Het aantal cyberaanvallen neemt landelijk toe, waarbij ook boeren en tuinders steeds vaker het slachtoffer worden van de digitale dreiging. Hoe voorkom je dat?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Mis nooit meer een voordeel

Ontvang de nieuwsbrief met interessante aanbiedingen.

Mis nooit meer een voordeel!

Ontvang de nieuwsbrief met interessante aanbiedingen.