Laat de certificaten van uw opgewekte stroom verzilveren

31 januari 2023

|

Rose

Wekt u stroom op met behulp van zonne-energie, windenergie, biomassavergister of WKK? Dan kunt u de bijbehorende certificaten verhandelen op de energiemarkt.

Zo krijgt u voor elke megawatt die u opwekt met een WKK een Garantie van Oorsprong (GvO) als er hernieuwbare energie wordt gegenereerd, dus als deze gekoppeld is aan een biomassavergister bijvoorbeeld. In de overige gevallen krijgt u per megawatt opgewekte grijze stroom een Certificaat van oorsprong (CvO). Ook de CvO’s zijn vrij te verhandelen door de eigenaar. Individuele certificaten leveren alleen vaak maar weinig op en daar speelt LTO op in, met het handelsplatform Energie van Boeren. We bundelen de aangeboden boeren-GvO’s en CvO’s en zorgen dat ze gezamenlijk voor een goede prijs verhandeld worden. Zo maken we de duurzame energieproductie in de sector zichtbaar én zorgen we voor extra inkomsten voor u.

Een van de eerste leden die zijn GvO’s aanbood bij Energie van Boeren was akkerbouwer Dirk Blijdorp uit Luttelgeest. ‘Een paar jaar terug hebben we 4.000 zonnepanelen laten aanleggen en nu is ons bedrijf volledig energieneutraal’, vertelt hij trots. ‘Vorig jaar hoorde ik iemand een vraag stellen over GvO’s en wat je ermee kon. Nou, daar was ik ook wel benieuwd naar.’ Via internet kwam hij op het platform van Energie van Boeren, waar hij nu al zijn groencertificaten laat verzilveren.

Wilt u ook geld voor uw GvO’s of CvO’s? Laat Energie van Boeren ze dan namens u verhandelen voor de beste prijs. Energie van Boeren is een activiteit van NLgroen en LTO Bedrijven en biedt de certificaten van agrarische ondernemers gezamenlijk aan op de markt.

Meer over GvO’s

Energie nieuws

22 juli 2026

Salderen stopt. Wat zijn de gevolgen voor jou?

Per 1 januari 2027 verdwijnt de mogelijkheid om te salderen. Wat zijn de gevolgen voor jou? Past je energieleverancier nog bij jouw bedrijf als de salderingsregeling stopt?

1 juli 2026

Netcongestie maakt energieopslag steeds relevanter

De druk op het Nederlandse elektriciteitsnet is zo groot geworden dat het systeem letterlijk vastloopt. Agrarisch ondernemers doen er goed aan hun strategie aan te passen.

12 mei 2026

Samen sterker ondernemen

Ik nodig je uit om mee te denken. Jouw ervaringen, ideeën en signalen uit de praktijk helpen ons om LTO Ledenvoordeel verder te ontwikkelen. Heb je een idee, behoefte of suggestie? Laat het weten!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Mis nooit meer een voordeel

Ontvang de nieuwsbrief met interessante aanbiedingen.

Mis nooit meer een voordeel!

Ontvang de nieuwsbrief met interessante aanbiedingen.