Zonnepanelen… investeren of niet?

19 mei 2020

|

Rose

Antwoorden op veelvoorkomende vragen rondom investeren in zonnepanelen

Boeren en tuinders zijn nog steeds onverminderd enthousiast over zonnepanelen. Maar waar moet u anno 2020 nou op letten als u gaat investeren in zonnepanelen?
Veel van onze leden zijn geïnteresseerd in zonnepanelen, maar vragen zich af hoe de investering het makkelijkst en het snelst terug te verdienen is. Ook krijgen wij regelmatig vragen over welke soort zonnepanelen dan het beste zijn en hoeveel er nodig zijn. Wij werken al jaren naar volle tevredenheid samen met Tenten Solar, een bedrijf met veel ervaring in de agrarische sector. Wij legden hen de meest voorkomende vragen voor.

Wat is het voordeel van salderen?
Rob Marijnusse van Tenten Solar: ‘Salderen is een interessante regeling die de overheid momenteel biedt. De hoeveelheid stroom die je niet zelf gebruikt lever je terug aan het net. Naast dat je hier een goed teruglevertarief voor ontvangt bij de meeste energiebedrijven (hier tippen wij graag Greenchoice als geschikte leverancier), kun je ook je energiebelasting verrekenen met de kilowatturen die je in de avonduren gebruikt. Er is dus geen noodzaak om op te slaan. De regeling wordt stap voor stap afgebouwd, maar als je dit jaar nog investeert is een terugverdientijd rond de 7 jaar.’

Wanneer moet ik voor SDE+ gaan?
‘SDE+ is een populaire regeling maar we zien een tendens dat SDE+ iets minder interessant wordt. De terugverdientijd wordt langer en de netwerken raken vol. Vooral ondernemers die hun netcapaciteit moeten verzwaren haken hierdoor af.’ Volgens Marijnusse hebben deze ondernemers ook andere mogelijkheden: ‘Ook bij de kleinzakelijke regeling kun je je dak goed vol leggen. Veel boeren denken eerst dat ze voor de SDE+ regeling moeten gaan, omdat hun kleinzakelijke stroommeter het niet toelaat. Nergens voor nodig als je tot ruim 80.000 kWh per jaar wil opwekken. Bijvoorbeeld melkveebedrijven met melkrobots of varkensboeren hebben veel constant en direct verbruik waardoor je met een aansluitwaarde van 3 x 80A meer panelen op het dak kunnen leggen en dus meer opbrengst kunnen genereren. Wij kiezen in hierboven genoemd verhaal dan voor de technologie van Solar Edge. Een techniek welke aan de hoogste eisen van deze tijd voldoet.’

Moet ik de allerbeste kwaliteit zonnepanelen kiezen?
Sommige aanbieders zullen panelen promoten als de nieuwste generatie met extra veel opbrengst per paneel. ‘Dat klinkt leuk’, beaamt Marijnusse, ‘Maar als je een groot dak hebt is dat bijzaak. Het is belangrijk dat je installatie jaren lang mee gaat. Kies daarom vooral voor betrouwbaarheid. Merken als Q-cell, Seraphim en Sunrise hebben een goede reputatie en degraderen minder over de jaren heen.’

Wat kost het en wat levert het op?
Bekijk het overzicht met de globale waardes.

Een andere vraag?

Stel uw vraag aan een van onze adviseurs of vraag een vrijblijvende offerte bij Tenten Solar aan.

Energie nieuws

16 april 2024

Bij Audax Renewables staan de klanten altijd voorop

‘De klanten staan bij ons altijd voorop en we proberen hen zo goed mogelijk te helpen’, zegt Dolfing van Audax Renewables. ‘Wij spelen graag zo flexibel mogelijk in op hun behoeftes.’

9 april 2024

Pas op voor louche energieverkopers

We horen van veel van onze leden dat ze per mail, telefonisch of zelfs aan de voordeur benaderd worden door verschillende energieleveranciers om over te stappen.

5 april 2024

Zonnepanelen voorzien ook in onze toekomstige stroombehoefte

De familie Koskamp is voor de stroomvoorziening op hun melkveebedrijf in Breedenbroek overgestapt op zonnepanelen. Die hebben ze met korting via LTO Ledenvoordeel naar volle tevredenheid laten installeren door Tenten Solar uit Lichtenvoorde.

Mis nooit meer een voordeel

Ontvang de nieuwsbrief met interessante aanbiedingen.

Mis nooit meer een voordeel!

Ontvang de nieuwsbrief met interessante aanbiedingen.